З 1 січня 2019 року розпочався черговий етап подання щорічних електронних декларацій за 2018 рік відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

 Зазначимо, е-декларантів визначає абзац п’ятнадцятий частини першої статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII.

Подання електронних декларацій обов’язкове для осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Окрім електронних декларацій, особи уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування зобов’язані інформувати про суттєві зміни у майновому стані протягом року. Тобто протягом 10 днів після отримання доходу чи купівлі майна на суму, еквівалентну чи більшу за 50 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб на початок року  (88 100 грн для 2018 року), особа має надіслати повідомлення про зміни у майновому стані.

Якщо таких суттєвих змін 2 чи 3, після кожної зміни слід подавати відповідне повідомлення. Його подають аналогічно е-декларації.

Першим кроком для подання е-декларації є отримання електронного цифрового підпису (ЕЦП) в акредитованому центрі сертифікації ключів. Якщо посадова особа його має, їй слід перевірити, чи не сплинув строк дії.

На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції оприлюднено поширенні запитання при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Повернутись