21 листопада 2018 р., у Хорошеві біля пам’ятника полеглим за гідність і свободу народу України зібралися представники органів районної влади, місцевого самоврядування, громадськість. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які загинули захищаючи суверенітет, волю та свободу України і поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

День Свободи в Україні був затверджений Президентом України Віктором Ющенко, враховуючи історичне значення революційних настроїв.

Після подій 2013-го – 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13-го листопада 2014-го року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004-го року і в листопаді 2013 – лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору, святковий День отримав нове дихання. «Встановити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада» – йдеться в Указі № 872/2014.

Голова Хорошівської районної ради Андрій Ющенко,заступник голови районної ради Лілія Ковальчук  керуючий справами виконавчого апарату районної ради Ігор Жуковець , Хорошівський селищний голова Володимир Столярчук, керівник апарату Хорошівської РДА  Ігор Ткач також поклали квіти на могили учасника Революції Гідності Героя України Віктора Прохорчука, учасників АТО Пилипа Слободенюка та Сергія Порозінського на громадському кладовищі Хорошівської територіальної громади в смт. Хорошів.

Повернутись